KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9906070
nr 990 6070
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Kustmotiv, signerad, 18x25
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 26 oktober 2015
kl 19:25:10
26/10 18:41:18
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson